Błękitna godzina - Alyson Noël

(29) *Blood* Błękitna godzina- Alyson Noel
O czym jest?
Ever Bloom zdawało się, że po tragicznych przeżyciach i stracie ukochanej rodziny w końcu odnalazła szczęście. Zakochana bez pamięci w Damenie, układa sobie życie na nowo. Zdobywa wiedzę dostępną tylko dla wybranych, a jej moce rosną. Tymczasem coś strasznego zaczyna się dziać z Damenem. Tajemnicza choroba sprawia, że nie tylko słabnie, starzeje się i traci dar nieśmiertelności, ale coś odbiera mu także pamięć, tożsamość, uczucia – życie.
Ever postanawia zrobić, co tylko w jej mocy, by ratować ukochanego. Przenosi się do Summerlandu – krainy, w której poznaje nie tylko sekret przeszłości Damena, ale także starożytne księgi, kryjące tajemnicę podróżowania w czasie. Zbliżająca się „błękitna godzina” to jedyny moment, kiedy można odwrócić bieg historii. Ever musi wybrać – czy cofnąć wskazówki zegara i uratować rodzinę przed wypadkiem, czy zostać w teraźniejszości i walczyć o Damena, który z każdym dniem traci siły. 

Moja opinia
Druga część cyklu dość dobra. Myślę, że autorka rzeczywiście wysoko postawiła sobie poprzeczkę pierwszą częścią… „Błękitna godzina” trochę gorsza od „Ever”, ale jestem zadowolona. Można ją czytać na jakieś deszczowe, nudne wieczory. Denerwujące jest troszeczkę to, iż Ever robi wszystko.... na odwrót? Zamiast ratować ukochanego pogarsza swój związek... No troszeczkę irytujące zachowanie. 
Ocena-6/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy