Camila Läckberg- Księżniczka z lodu

*Sam* W niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, wśród małej, zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą – w jednym z domów odkryto zwłoki młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, okazuje się jednak, że Alex została zamordowana. Prywatne śledztwo rozpoczyna Erika Falck – pisarka i przyjaciółka Alex z dzieciństwa, do której dołącza miejscowy policjant Patrik Hedström.

Księżniczka z lodu to doskonałe studium psychologii zbrodni. Jednak książka nie ogranicza się jedynie do intrygi kryminalnej. Jest to także powieść obyczajowa z ciekawie nakreślonymi postaciami i interesującym obrazem szwedzkiej prowincji. To mocna strona powieści, która oprócz Szwecji odniosła wielki sukces także we Francji, gdzie trwają przygotowania do produkcji filmu.


Książkę poleciła mi bardzo uprzejma pani w empiku. Na początku nie byłam zdecydowana ponieważ miałam w planach kupić inną książkę jednak po chwili namysłu kupiłam tą. Nie żałuję ponieważ nie mogłam się od niej oderwać do końca dnia. Bardzo wciąga chociaż na początku myliły mi się postacie. Jednak bardzo polecam książkę jak i dalsze części. 
9/10 gdyż akcje były urywane w najciekawszych momentach

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy