Uczeń Diabła - Kenneth Boegh AndersenKenneth B. Andersen- Uczeń diabła 

O czym jest?
* Blood* Pierwszy tom znakomitej, nagrodzonej prestiżową nagrodą Orla serii duńskiego króla fantastyki, Kennetha B. Andersena o wielkiej wojnie na samym dnie piekieł. Pełna czarnego humoru, wyrazistych bohaterów, przewrotna opowieść o tym, jak przerobić anioła na diabła i dlaczego nie da się tego zrobić.

Filip Engell był tak miły, uczynny i dobry, że nawet starszym paniom zbierało się na mdłości. Tym bardziej nigdy nie powinien był trafić do piekła... A jednak. Gdy paskudny kolega ze szkoły wpycha Filipa pod samochód, chłopak nie trafia do nieba. Trafia do otchłani, przed tron samego Lucyfera. Władca piekieł nie czuje się ostatnio najlepiej i pilnie potrzebuje następcy. Wybrał Filipa...

Filipa?! Lucyfer szybko zdaje sobie sprawę, że musiała zajść jakaś koszmarna pomyłka, bo Engell kompletnie się do przewidzianej roli nie nadaje. Nie ma jednak czasu na kombinacje. Czas nagli, więc zdesperowany Lucyfer ze wszystkich sił stara się przeciągnąć chłopaka na stronę zła. Nie wiadomo tylko, czy szybciej wykończy go postępująca choroba, czy nieznośnie słodkie zachowanie podopiecznego.

Moja opinia
Książka była fenomenalna! Spodobało mi się w niej, iż nie było, jakiegoś wielkiego wątku miłosnego, ale małe zauroczenie Satiną.  Normalne uczucie nastoletniego chłopca. No i nie zapomnijmy opisać okładki :> Powiem tak, wyparła na mnie wielkie wrażenie, to co znajdowało się na niej, jest także w  powieści. Zapamiętam do końca życia tą lekturę. Wszystko było wspaniale i szczegółowo opisane, a jak skończyło się rozdziało to pragnęło się więcej!  Nie zapomnijmy napisać o opisach. Brawa dla pana Andersena, ponieważ dzięki niemu po opisie szeptacza nie umiałam zasnąć :D  Historie bohaterów i wydarzenia były niesamowite i niepowtarzalne. Dużą uwagę możemy skupić na szczegółach. To one nadają tej książce atmosfery.  Gdy rozejrzymy się w księgarni na dziale dla młodzieży zobaczyły "Zmierzch, Pamiętniki wampirów księga tysiąc parę, Wampiry z Morgaville część dwu setna, Naznaczona" i tak dalej ;) i zauważmy, że wszędzie jest to samo zakazana miłość, paranormalni bohaterowie , dwóch mężczyzn kochających tą samą kobietę i oczywiście śmiertelne niebezpieczeństwo.  Tutaj, było może troszeczkę podobne, co do wątku miłosnego (ale nie wyznawali sobie miłości, nie lizali się i nie wskakiwali do łóżek). Ta książka bardziej uczy przyjaźni między płciami przeciwnymi i za to trzeba pogratulować. Zakochałam się <3  I nawet Lucyfer to spoko gość ;) 
Ocena- 10/10 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy