Naznaczona - Kristin Cast*Blood* Kristin Cast, P.C. Cast- Naznaczona, 1 tom Domy Nocy.
O czym jest?
Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch.
Akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich nastolatków naznaczonych wampiryzmem, uczęszczających do specjalnej szkoły, pozwalającej im zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.
 

Moja opinia
Podczas czytania bardzo denerwowało mnie jak pani P.C. Cast próbowała (na daremnie) pisać językiem młodzieży. Powieść ogólnie jest trochę nudna i jakoś nie podoba mi się ta cała cześć do bogini Nyks. Bardzo polubiłam bliźniaczki i Stevie Rea <3 ale postać Zoey i cała historia wydarzeń są trochę przereklamowane. Już kilka razy, spotykałam się z książkami gdzie główna postać jest wielkim bohaterem, dobrzy okazują się złymi, wszystko obraca się o 180 stopni i nie czuję tej atmosfery, jaką opisują autorki. 
Ocena- 6/10 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy