Księżyc w nowiu - Stephenie Meyer
Zaćmienie - Stephenie MeyerKsiężyc w nowiu- Stephenie Meyer 
O czym jest?
Podobnie jak pierwsza powieść o nastoletniej Isabelli Swan Księżyc w nowiu jest połączeniem romansu z trzymającym w napięciu horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami mrożących krew w żyłach niesamowitych wydarzeń. Sądząc po popularności wszystkich tomów sagi, nie tylko jej bohaterka, ale i sama autorka ma duże szanse na nieśmiertelność. Edward Cullen to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Są parą i jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z przyjacielem z dzieciństwa Jacobem. Wiosną Edward musiał bronić ukochanej przed swoim krwiożerczym pobratymcem, jesienią zakochani uświadamiają sobie, że był to dopiero początek ich kłopotów... 
Moja opinia 
Jedna z najgorszych część tej sagi! Porażka literacka! Nie pokazałabym się na oczy po napisasaniu takiego czegoś. Nienawidzę bohaterów tej książki (oprócz oczywiście Alice i Emeta <3 ) Bella- sierota, Edward- nudny książę z bajki, Jackob- ten co nie dozna miłości ze strony Swan, jaka szkoda (sakrazm bierze górę). 
Ocena- 3/10
      Zaćmienie- Stephenie Meyer 
O czym jest?
Przed świtem - Stephenie MeyerCiąg dalszy popularnej sagi Twilight. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany co Bella ma wybrać: życie czy śmierć. 
Moja opinia
W tej części było coś ciekawego. Ale jakoś mnie nie zachwyciła. Nie polecam. Dalej nie wiem dlaczego przeczytałam całą sagę. Chyba tylko dlatego by mieć o niej takie zdanie jakie mam. 
Ocena- 5/10
  Przed świtem- Stephenie Meyer
O czym jest?
Czym zakończy się rok oczekiwania, marzeń, rozterek, lęków Belli? Czy rozdarta między uczuciami do wampira i wilkołaka nastolatka zdoła któregoś z nich wybrać? Czy zdecyduje się na mroczną, ale pociągająca egzystencję nieśmiertelnego wampira, czy też zwalczy miłość do Edwarda i zdecyduje się pozostać zwykłym człowiekiem? Czy ten romans skończy się ślubem? I jakie będą jego konsekwencje?
Moja opinia
Wraz z Księżyc w nowiu najgorsze części jakie mogły powstać! Szkoda mi tylko tych wszystkich powycinanych drzew dla takich tomów, nie było warto. Pani Meyer chyba pisała to pod wpływem czegoś, ponieważ nie wiem czy człowiek normalny jest w stanie napisać takie dno. Wystarczy zobaczyć na recenzje.
Ocena- 1/10


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy