Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu- John Flanagan
Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu- John Flanagan

Przyszłość piętnastoletniego Willa zależy od decyzji możnego barona. Sam Will najchętniej zostałby rycerzem, ale drobny i zwinny nie odznacza się tężyzną fizyczną, niezbędną do władania mieczem. Tajemniczy Halt proponuje chłopakowi przystanie do zwiadowców ludzi owianych legendą, którzy, jak wieść niesie, parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni... Początek nauki u mistrza Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody i prawdziwej męskiej przyjaźni.

Słyszałam wiele pozytywnych recenzji na temat tej książki. Zachęciły mnie one do przeczytania jej. 

"Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu" czyta się w oka mgnieniu. Tajemnice, dorastanie młodego człowieka i jego historia, sztuka Zwiadowców prowadzą nas w piękny świat groźnych istot. 

Opis zachęcił mnie do bliższego poznania z lekturą. 

Historia Zwiadowców, ich sposoby skradania się i wiele innych ciekawych sztuczek poznanych u mistrza Halta, działały na mnie jak kubeł zimnej wody. Podziwiam pana Flanagana za pomysłowość twórczą. (A może książka jest oparta na faktach?!) :D 

W powieści wydarzenia toczą się w przeciągu kilku miesięcy. Jednak utwór czyta się jednym tchem! Cudowna, zaskakująca, porywcza, zadziwiająca! 

Polubiłam bohaterów książkowych. Nikt nie był irytujący, rozumiałam dlaczego postępują tak a nie inaczej. Nawet Horace miały wytłumaczony sposób swojego agresywnego zachowania. 
Will jest sympatyczną i barwną postacią. Świetnie ukazuje się w "Ruinach Gorlanu" jego dorastanie i zmiany w zachowaniu i funkcjonowaniu. Halt- tajemniczy Zwiadowca  owiany tajemnicą, to też postać bardzo bliska memu sercu. 

Język pisarza ma wiele epitetów itp. Opisywanego przez niego wydarzenia świetnie odgrywały się  w mojej głowie. 
Fabuła ciekawa i zawiła.
Akcja szybka i dynamicza.

Pierwsza część tomu o Zwiadowcach ma wiele plusów. Właściwie podczas czytania jej nic nie wpłynęło negatywnie na moją ocenę. Z radością poznam dalszą twórczość Flanagana.

10/10


Tytuł: Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu
Autor: John Flanagan
Rok wydania:2011
Liczba stron:320
Cykl "Zwiadowcy":
- Ruiny Gorlanu
-Płonący most
-Ziemia skuta lodem
-Bitwa o Skandię
-Czarnoksiężnik z Północy
-Oblężenie zamku Macindaw
-Okup za Eraka
-Królowie Clonmelu
-Halt w niebezpieczeństwie
-Cesarz Nihon-Ja
-Zaginione królestwa
-Królewski Zwiadowca

8 komentarze:

 1. Uwielbiam ,,Zwiadowców" i teraz tylko zostało mi czekać, kiedy w bibliotece wolna będzie 10 część.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, że z szybkością światła komentujesz moje posty :) To wiele dla mnie znaczy! :D Myślę, że cały cykl będzie dla mnie ciekawy i interesujący :)

   Usuń
 2. Ile części.. nie miałam jeszcze okazji czytać pierwszej i chyba raczej nie będę po nią sięgać. Nie do końca moja bajka, a i tomów za dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. P.S. Nominuję Cię do Liebster Blog Award
  http://wonderlandof-books.blogspot.com/2014/04/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Całą serię kocham! Jedna z moich ukochanych serii. W każdej części zaskakuje czymś nowym, cała seria trzyma równy poziom i to jest najważniejsze. Styl pana Flanagana także uwielbiam. Teraz trzymam kciuki za film! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć czytałam pierwszą część zakochałam się!

   Usuń

 

Obserwatorzy