Podsumowanie sierpniaPrzeczytane książki:
1. Arion. Ścieżka wybrańca- Jakub Strzakłowiec
2. Miłość o smaku cannoli- Jennifer Probst
3. Ostatni Smokobójca- Jasper Fforde

+ Zaczęłam Drzewo migdałowe
+ Zaczęłam Atramentowe serce

Najlepsze: 3
Najgorsze: -

Patrząc na stosik książek z biblioteki zrobiło mi się ich po prostu szkoda, że się tak kurzą. Dlatego we wrześniu nie poproszę żadnego wydawnictwa o książki. Przeczytam tylko dwie recenzenckie, z którymi jeszcze zalegam z sierpnia. 

We wrześniu przeczytam:
1. Drzewo migdałowe- od SQN z sierpnia
2.  Kubuś fatalista i jego pan- od MG z sierpnia (pierwsza moja książka, którą dostałam przed premierą)
2. Atramentowe serce- biblioteka (próbuję ją skończyć od trzech miesięcy)
3. W pierścieniu ognia- j.w.
4. Randki z piekła- j.w.
5. Nigdziebądź- Nail Gaiman- pożyczone

Pojawią się recenzje do wyżej wymienionych książek oraz "Naj! Naj! Naj! #5- najlepsze książki na jesień", LBA #4 i LBA #5, wywiad z pisarzem, Potworny poradnik #1, Filmy tygodnia #1.


Zapowiedzi:

Marcin Mastalerz - Miasto 44
Miasto 44 - Marcin Mastalerz

Opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Dla nich to nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, wygłupiają. Nie wiedzą jeszcze, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą też, że historia ma wobec nich własne plany. . . Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.

Jacek Piekara - Ani słowa prawdy

Ani słowa prawdy- Jacek Piekara

Magia, intrygi i wielka przygoda
Był bardem i najemnikiem, na którego kolanach umarł krasnoludzki król. W tajemniczych okolicznościach odziedziczył Księgę Czarów, Kryształową Kulę oraz różdżkę. Obwołał się magiem, a wkrótce został najsłynniejszym czarodziejem znanego świata. Zbiór opowiadań o Arivaldzie z Wybrzeża – człowieku inteligentnym, silnym i sprawiedliwym. W zmieniającym się jak kalejdoskop świecie on niezmiennie pozostaje kimś na kogo można liczyć. Chociaż czasami musi dokonywać arcytrudnych wyborów moralnych.


Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen - Nauka Świata Dysku IV. Dzień Sądu / Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen - The Science of Discworld IV: Judgement DayNauka Świata Dysku IV. Dzień sądu- Terry Pratchett, Jack Cohen

Na Naukę nigdy nie jest za późno... W Świecie Dysku dojrzewa wszechpotężna awantura i lord Vetinari przewodniczy trybunałowi. Omnianie chcą przejąć kontrolę nad Światem Kuli, którego istnienie stanowi kpinę z ich religii. Jednak magowie z Niewidocznego Uniwersytetu nie bardzo chcą go oddać – w końcu to oni go stworzyli. Na scenę wkracza bibliotekarka ze Świata Kuli, panna Marjorie Daw. Może to ona – w szpilkach Jimmy'ego Choo i obdarzona analitycznym umysłem – potrafi pomóc? Ponieważ ludzie po obu stronach zaczynają się mocno irytować, padają bardzo ważne pytania i ktoś musi się chyba wytłumaczyć... W „Dniu sądu”, czwartym tomie cyklu Nauki Świata Dysku, Terry Pratchett, profesor Ian Stewart i doktor Jack Cohen kreują oszałamiającą mieszankę fikcji, najnowszej nauki i filozofii, by znaleźć odpowiedzi na NAPRAWDĘ wielkie pytania, mierząc się z Bogiem, Wszechświatem i – prawdę mówiąc – ze wszystkim. Terry Pratchett (ur. 1948) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść „Dywan”. W 1983 r. ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku – „Kolor magii”. W 1998 r. został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Lawrence Grobel - Al Pacino. RozmowyAl Pacino. Rozmowy- Lawrence Grobel

Książka „Al Pacino. Rozmowy” to okazja na prywatne spotkanie z legendą. Jest to autobiografia kultowego aktora w formie rozmowy z Lawrencem Grobelem, wywiady pochodzą z lat 1979-2005, uzupełnione zostały o nowy aktualny materiał i prywatne zdjęcia. „Al Pacino. Rozmowy” to wnikliwe spojrzenie na życie artysty, skupionego bardziej na procesie tworzenia roli niż na owocach wielkiej kariery; to opowieść o kreatywnym geniuszu u szczytu swych artystycznych możliwości. Książka zawiera filmografię, obszerne komentarze autora dopełniające każdy wywiad, polską przedmowę autorstwa Ernesta Brylla oraz niepublikowane dotąd zdjęcia prywatne.Marek Krajewski - Władca liczb
Władca liczb- Marek Krajewski

Wrocław to brama do piekła. Kiedy przez nią przejdziesz, nie ma już odwrotu. Zmęczony życiem Popielski dostaje nowe zlecenie. Proste z pozoru śledztwo w sprawie syna pewnego hrabiego zaczyna zupełnie nowy rozdział w historii detektywa i miasta. Wrocław staje się przejściem do mrocznego świata, niebezpiecznym labiryntem. Wystarczy o niewłaściwej porze znaleźć się w niewłaściwym miejscu i otwiera się brama do piekieł. Tutaj okrucieństwo nie ma granic. Tutaj śledzisz każdy gest twojego oprawcy. Tutaj zaczynasz żyć według jego reguł.
Alice Munro - Odcienie miłości
Odcienie miłości- Alice Munro

Miłość miewa zaskakujące oblicza, nierozerwalnie powiązana jest ze zdradą, pociąga za sobą nienawiść, a jej odcieni nie sposób zliczyć. Któż inny lepiej umiałby opisać różne barwy miłości, niż ubiegłoroczna noblistka, laureatka Man Booker Prize (2009) - Alice Munro?Uczucia, relacje międzyludzkie to stały element jej opowiadań, w pisaniu których stała się prawdziwą mistrzynią. Alice Munro potrafi na kilkunastu stronach przedstawić całe życie i wachlarz emocji, które mu nieodzownie towarzyszą. Właściwie do całej jej twórczości (w ciągu 45 lat napisała i wydała 14 oryginalnych zbiorów) można zastosować określenie odcienie miłości, ale ona sama nazwała tak swój tom z 1986 roku, który swoją polską premierę będzie miał już we wrześniu.


Kiera Cass - Jedyna / Kiera Cass - The One
Jedyna- Kiera Cass

Ostatnia część bestsellerowej trylogii. 
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami. 

Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?Sara Shepard - Kłamstwo doskonałe / Sara Shepard - Hide and Seek
Kłamstwo doskonałe- Sara Shepard

Czwarty tom nowej serii Sary Shepard The Lying Game. Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może mieć związek z moją śmiercią. Jak daleko się posuną, by prawda nie wyszła na jaw? Mnie już nikt nie skrzywdzi, ale jest przecież Emma... Jeśli nie będzie ostrożna, historia może się powtórzyć. The Lying Game to nowa seria Sary Shepard, autorki bestsellerowych Pretty Little Liars. Ekscytujące powieści o intrygach, sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie, a na ich podstawie nakręcono popularne seriale telewizyjne. W serii The Lying Game ukazały się także: Gra w 
kłamstwa, Nigdy, przenigdy i Pozory mylą.

Charlotte Bronte - Niedokończone opowieści / Charlotte Bronte - Unfinished novels
Niedokończone opowieści- Charlotte Bronte


Charlotte Brontë jest bez wątpienia autorką trzech niezwykłych książek: "Jane Eyre", "Shirley" i "Villette". Do dziś nie wyjaśniono, czy pozostałe powieści sygnowane nazwiskiem Brontë (Wichrowe Wzgórza, Agnes Grey oraz Lokatorka Wildfell Hall) wyszły spod jej pióra czy też rzeczywiście całe rodzeństwo było na równi utalentowane i mamy do czynienia z działami trzech sióstr. Niewątpliwe jest również to, że Charlotte zostawiła w swoich papierach cztery Niedokończone opowieści. Jest to równie niezwykła proza, jak wszystko co pisała. Dlatego też dziś proponujemy czytelnikom i miłośnikom geniuszu Brontë te cztery niedokończone utwory, wierząc, że dalsze ich wątki rozwinie Wasza wyobraźnia. Sekretu osobowości autorki Charlotte Brontë nie sposób do końca wytłumaczyć, można jedynie snuć przypuszczenia. Obserwując jej życie, decyzje i drogę twórczą, trudno nie zauważyć, że Brontë kapitulowała przed samą sobą. Rozwój jej talentu wyznacza właściwie dążenie do samopoznania. Jego eskalację odzwierciedla ostatnia, zaledwie rozpoczęta powieść, Emma, urywająca się po dwóch rozdziałach. Tu można postawić pytanie: dlaczego Charlotte odłożyła tę pracę, skoro nie zadecydowały o tym żadne gwałtowne okoliczności? Może dlatego właśnie, że przeczuwała, iż dojdzie w niej do samookreślenia?Eryk Ostrowski.

Keri Smith - Zniszcz ten dziennik / Keri Smith - Wreck This JournalZniszcz ten dziennik- Keri Smith

To książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik który pozwala przekształcić destrukcję w kreację, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje!
Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia. 
Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie”, „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretację zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic - nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłownie, ale jedynie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni do różnych form artystycznego wyżycia się i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości.


Robert Foryś - Bóg, honor, truciznaBóg, Honor, Trucizna- Robert Foryś

Nade wszystko pragną władzy. Gotowe są za nią zapłacić złotem, krwią, a nawet swoim ciałem. Wiedzą, że rządzą nie koronowane głowy, lecz szyje, które tymi głowami kręcą. Gambit hetmański opowiada o rozgrywce między kobietami. Mężczyźni są tylko figurami rozstawianymi na szachownicy. Cztery diabelnie inteligentne, bezwzględne i zdeterminowane w dążeniu do celu kobiety ponad trzysta lat temu rozegrały miedzy sobą partię – stawką była korona największego mocarstwa ówczesnej Europy, Rzeczypospolitej. Rok 1671, Francja. Marysieńka Sobieska spotyka się z kardynałem de Bonzim, ministrem spraw zagranicznych Ludwika XIV i jednocześnie jej „oficerem prowadzącym”. Żona hetmana wielkiego koronnego jest francuskim szpiegiem i prowadzi w Polsce operację mającą na celu detronizację Michała Korybuta Wiśniowieckiego...

Jennifer L. Armentrout - OnyksOnyks- Jennifer L. ArmentroutCoś gorszego niż Arumianie przybyło do miasta. . . 

Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą się, co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie. Podobnie jak i po nim. I jeszcze jest ten nowy chłopak w szkole, który ma własną tajemnicę. Wie, co mi się przydarzyło i może pomóc, ale żeby to zrobić, muszę okłamać Daemona i trzymać się od niego z daleka. Jakby to było w ogóle możliwe. 

Ale wtedy wszystko się zmienia. . . 

Widziałam kogoś, kto nie powinien żyć. I muszę o tym powiedzieć Daemonowi, chociaż wiem, że nie zaprzestanie poszukiwań, dopóki nie dotrze do prawdy. Co stało się z jego bratem? Kto go zdradził? I czego chce Departament Obrony od nich i ode mnie?

Nikt nie jest tym, na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw. . .


Robert Galbraith - Jedwabnik / Robert Galbraith - The SilkwormJedwabnik- J. K. Rowling

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike'owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine'a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony - brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach - rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał...

Walter Moers - Labirynt Śniących Książek / Walter Moers - Das Labyrinth der Traumenden BucherLabirynt Śniących Książek- Walter Moers


Zaintrygowany zagadkowym listem Hildegunst powraca do Księgogrodu. Odbudowane z przepychem miasto przeistoczyło się w tętniącą życiem metropolię literacką i mekkę księgarstwa, pełną wszelkiej maści zbzikowanych pasjonatów książek. Podążając tropem tajemniczej przesyłki, Rzeźbiarz Mitów zostaje wciągnięty w wir przygód, ledwo przekroczy granice miasta. Spotyka dawnych znajomych, m. in. kolegę po piórze, Owidiosa, któremu udało się osiągnąć Orma, eydetę Hachmeda Ben Kibicera i przeraźnicę Inaceę Anacaci. Natyka się też na wielu nowych mieszkańców, fenomeny i cuda; tajemniczych librinautów, osławionych lalalistów, a przede wszystkim poznaje najmłodszą i zarazem najpotężniejszą z atrakcji Księgogrodu – Lalacircus Maximus oraz jego Niewidziany Teatr, w którym skonfrontowany zostaje z własną historią.

Sue Monk Kidd - Czarne skrzydła / Sue Monk Kidd - The Invention of Wings

Czarne skrzydła- Sue Monk Kidd

Nowa książka autorki światowego hitu Sekretne życie pszczół. Numer 1 na liście bestsellerów New York Timesa, wyselekcjonowany do ekskluzywnego klubu książkowego Oprahy Winfrey!Sarah Grimké jest środkową córką sędziego sądu najwyższego Karoliny Południowej, plantatora zaliczanego do elity Charlestone. Matka nazywa ją odmienną, ojciec twierdzi, że jest wyjątkowa. Na swoje 11 urodziny dostaje niecodzienny prezent – wyciągniętą z czworaków i obwiązaną lawendowymi wstążkami czarnoskórą Hetty, zwaną Szelmą. Sarah nie chce „takiego prezentu”, czuje, że drugiego człowieka nie można posiadać... To dopiero początek jej problemów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wspaniała powieść, która prowadzi nas w głąb do korzeni stanów południowych Ameryki, ukazując świat szokujących kontrastów, gdzie piękno współistnieje z brzydotą, a prawość towarzyszy na co dzień okrucieństwu. To nowe spojrzenie na problem niewolnictwa, niezwykła pochwała siły przyjaźni i siostrzanej miłości, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, świadectwo walki o wolność i prawo do głosu. Prawa do książki sprzedano dotychczas do kilkunastu krajów, a nad ekranizacją „Czarnych skrzydeł” pracuje już firma producencka Ophry Winfrey - Harpo Films.

Tahereh Mafi - Julia. Trzy tajemnice / Tahereh Mafi - Unite Me
Julia. Trzy tajemnice- Tahereh Mafi

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar. Jestem potworem Mam nadludzką moc. Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość. Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: "Destroy Me" i "Fracture Me". "Destroy Me", to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii. "Fracture Me", to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.


Cassandra Clare - Dary anioła. Tom 6. Miasto niebiańskiego ognia / Cassandra Clare - City of Heavenly FireMiasto niebiańskiego ognia- Cassandra Clare

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary Sebastian Morgenstern systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać... ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę... Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?

Gesa Schwartz - Grim. Dziedzictwo światłaGrim. Dziedzictwo światła- Gesa Schwartz

Od czasu, gdy Mia i Grim pokonali potężnego Serafina minął już rok. Nieoczekiwanie świat znów staje na krawędzi zagłady. Paryżem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Również Mia, którą dręczy wizja zmarłego brata, staje się celem ataku. Wspólnie z Grimem dziewczyna stara się odkryć, kto stoi za zabójstwami. Szybko okazuje się, że makabryczne zbrodnie są tylko preludium do czegoś o wiele bardziej przerażającego...
Wkrótce

38 komentarze:

 1. Gratuluję przedpremierowego egzemplarza książki! :) Przyznam, że jestem ciekawa "Kubusia Fatalisty",więc recenzję chętnie przeczytam.Z proponowanych wyżej zapowiedzi,chciałabym przeczytać "Kłamstwo doskonałe" oraz "Onyks", tylko muszę znaleźć czas w końcu na tom pierwszy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :)
   Ja to bym chciała wszystkie książki z zapowiedzi!

   Usuń
 2. Ach, "W pierścieniu ognia" jest moim ulubionym tomem z serii! Mam nadzieję, że ci przypadnie do gustu. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również nie mogę doczekać się lektury :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 3. We wrześniu szykuje się tyle fajnych premier! Aż ciężko będzie wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne wyniki;) Co do zapowiedzi, nie wiem, na którą książkę czekam najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję.
  Najbardziej czekam na "Onyx". Mam nadzieję na więcej opisów klaty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że uwielbiasz pierwszą część to i drugiej nie możesz się doczekać!

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Pewnie ze dobrze :) i dziękuję że poprawilas czcionkę, juz mogę czytać na telefonie :)

   Usuń
  2. Właściwie nic nie poprawiałam, czyżby cud? :)

   Usuń
 7. Nie wiedziałam, że aż tyle świetnych premier w najbliższym czasie. Ja najbardziej oczekuję na "Miasto '44" i "Jedyną". Ale innymi też bym nie pogardziła ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję :))
  Ja czekam na Jedwabnika!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że jeszcze nie dorwałam się do pierwszej części!

   Usuń
 9. Wrzesień zapowiada się niebywale kusząco! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko szkoda, że nie ma pieniążków na te kuszące książeczki :)

   Usuń
 10. Zapowiedzi wrześniowe to istne szaleństwo, nie wiem kiedy ja to wszystko zbiorę, może zrobię jakąś listę prezentów na Święta i do końca roku się uda?
  Potworny poradnik Potworka? :D Czekam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę by ci się udało :)
   To bardzo dobrze Beciu ;* !

   Usuń
 11. O, ciekawe książki czytałaś w zeszłym miesiącu - np. Nigdziebądź, lubię ją już za sam tytuł. We wrześniu przymierzam się do Krajewskiego, Bronte i Miasta 44, wszystkiego niestety ogarnąć nie sposób ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja Nigdziebądź dopiero będę czytać :)

   Usuń
 12. Jest tyle świetnych premier we wrześniu a tak mało kasy!

  OdpowiedzUsuń
 13. drzewo migdałowe jest świetne!

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytaj jak najszybciej "Drzewo migdałowe", bo to przepiękna książka :).

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe zapowiedzi się szykują ;) Czasami mi szkoda książek z biblioteki, a czasami je podziwiam. W końcu są magiczne. Tyle osób je czytało, tyle emocji, łez, śmiechu. To niesamowite. Czekam na Twoją opinię "Drzewa Migdałowego".
  Pozdrawiam ;)
  http://lustrzananadzieja.blogspot.com/

  PS: Fantastyczny wystrój bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę tak samo! Tyle w nich emocji!
   Dziękuję ;*

   Usuń
 16. Niezły wynik, mnie udało się przeczytać 6 książek :) Czekam na recenzję Drzewa migdałowego. We wrześniowych zapowiedziach same cudeńka :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ale dużo ciekawych zapowiedzi umieściłaś! Ja czekam niecierpliwie na "Jedyną" i "Jedwabnika". Chętnie bym przeczytała tez "Czarne skrzydła" i jeszcze zainteresowałaś mnie "Niedokończonymi opowieściami".
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Podziwiam, że zaplanowujesz sobie książki, które przeczytasz, ja bym tak nie potrafiła ;)

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy