(44) *Blood* Magia Avalonu- Aprilynne Pike
O czym jest?
Laurel doskonali swoje nadprzyrodzone umiejętności, lecz jej ludzkiej rodzinie i przyjaciołom nadal grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a brama do Avalonu jest zagrożona jak ni­gdy dotąd.
Czy będzie mogła polegać na Davidzie, kiedy okaże się, że jest zmuszona chronić tych, których kocha? Czy zwróci się raczej do magicznego Tamaniego ze świata wróżek, z którym łączy ją głęboka więź? 

Moja opinia
Spells - Aprilynne PikeCo tu pisać... Delikatność dziewczyny to paradoks do intymnych sytuacji z D. Autorka stawia ją w świetle niewinności chociaż to winna Laurel, iż całuje się za plecami swojego chłopaka. Książka czasami przeraźliwie nudna. Nienawidzę takiej słodkości jaką stał się Avalon. Ta część na pewno jest gorsza od pierwszej "Skrzydła Laurel". Jak dla mnie jest to kolejna książka dla nastolatek typu "Zmierzch". Nie wiem czy sięgnę po trzecią część "Złudzenie".
Dlaczego w większości powieściach "ci jedyni" bohaterek są zawsze tacy, nie pasujący do swojej roli? W tej książce jestem za team Tamaniego :)
Ocena- 6/10
Dawajcie w komentarzach swoje blogi :) Chętnie je przeczytam, dzięki wam mam trochę wyświetleń. Wiem, że mój blog nie jest wspaniały, ale się staram i podoba mi się owoc mej pracy :)  

2 komentarze:

 1. Ja czytałam całą serię i nie zgadzam się z ani jednym Twoim słowem.
  Nie widzę tu żadnego związku ze "Zmierzchem"..... Pocieszę Cię :) - końcówka serii będzie dla Ciebie + "Złudzenie" jest NAJLEPSZĄ CZĘŚĆIĄ! Sięgnij !  + Twój bloga jest fajny ;) Recenzje krótkie i fajnie się je czyta.


  2+ Wyłącz weryfikację obrazkową.

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja opinia, rozumiem, ale ta jest moja :) chodziło mi nawet o cały zarys teraźniejszych książek urban fanasy. Jak dla mnie w większości książek jest to samo; miłość od pierwszego wejrzenia, śmiertelne niebezpieczeństwo i oczywiście szczęśliwe zakończenie :)
  Ps. Dzięki nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy :)))

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy