Piękne istoty - Kami Garcia

(43) *Blood* Piękne istoty- Kami Garcia, Margaret Stohl 
O czym jest?
Lena Duchannes jest inna. I to nie tylko dlatego, że jest znikąd i nie pasuje do blond włosych piękności z Gatlin, ale również dlatego, że skrywa mroczną tajemnicę. Klątwę, która ciąży na jej rodzinie od pokoleń. Klątwę, której nie pogrzebią mroczne bagna i zapadłe cmentarzyska tego zapomnianego przez ludzi Południa.
Ethan Wate marzy tylko o tym, żeby się wyrwać z Gatlin. Chłopak od miesięcy śni o pewnej dziewczynie, której nigdy wcześniej nie spotkał. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy tę samą dziewczynę widzi na szkolnym korytarzu. Od tej chwili liczy się tylko ona i niezwykła więź, która ich połączyła.W miasteczku bez tajemnic jeden sekret zmienił wszystko…

Beautiful Creatures - Kami GarciaMoja opinia
Akcja dość szybka, jednak kiedy się czytało to miałam ochotę przestać i zacząć jakąś nową książkę. Styl był taki inny i to mi się spodobało. Nie było cały czas mowy o tej miłość i bohaterowie co chwile się nie obściskiwali. Ethan był świetny, jednak Lena zachowywała się czasem jak rozkapryszona księżniczka, takie moje odczucie. Czasami nie dało się zrozumieć autorek, co miały na 
myśli piszą "Piękne istoty". Wiele rzeczy jest niezrozumiałych.
Na szczęście byłam na filmie i więcej z niego zrozumiałam niż z książki. Naprawdę ciężko się polubić książkę, jeśli akcja na końcu ma 20 stron bez wytłumaczenia niektórych epizodów. Nie wiem czy chce kupić "Istoty ciemności". 
Ocena-6/10Ps. Przepraszam, że 16 lub 17 sierpnia nie dałam wyników konkursu, lecz nie miałam czasu, lecz kiedy przeczytałam opowiadania to od razu wysłałam do uczestników książki. Napisałam każdemu czy wygrał czy nie lecz na blogu nic nie opublikowałam więc teraz ogłaszam wyniki:
- 1 miejsce Alicja z Krakowa; opowiadanie pt. "Bursztyn"- dostała "Dreszcz" Jakuba Ćwieka,
-2 miejsce Dominika z Opola; opowiadanie pt." To co nas połączyło" - dostała "Śnieżka musi umrzeć" Nele Neuhaus.

Dreszcz - Jakub Ćwiek Śnieżka musi umrzeć - Nele Neuhaus

3 komentarze:

  1. Mi się ta książka bardzo podobała. Jestem trochę zaskoczona Twoją opinią, ale każdemu podoba się coś innego = )
    Gratuluję : )

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie było w niej coś takie ciekawego :) jest inna niż te wszystkie S. Meyer i P.C. Cast itd. była naprawdę ciekawa, ale końcem byłam zaskoczona, na filmie moim zdaniem było to ukazana lepiej :)

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy