Dotyk Julii - Tahereh Mafi

Witajcie, wróciłam! Wiem, dawno mnie nie było ale nie miałam czasu :) Oczywiście jak zawsze zapraszam na czytanie bloga ;) No to zaczynamy. 
(41) *Blood* Dotyk Julii- Tahereh Mafi
O czym jest?
„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha
*Zostałam przeklęta*
Mam niezwykły dar
*Jestem potworem*
Mam nadludzką moc
*Mój dotyk zabija* 
Mój dotyk to moja siła
*Jestem narzędziem zniszczenia*
Będę walczyć o miłość
„Uzależniająca, pełna napięcia i niezwykle zmysłowa. Chciałabym tak pisać. Po prostu nie możesz się oderwać od lektury”. – Lauren Kate, autorka „Upadłych”
Moja opinia
Na początku książkę "Dotyk Julii" czyta się z fascynacją. Podobało mi się jej kierunek myślenia. Dziewczyna w amoku, granicząca z szaleństwem. Potem, w połowie powieści pani Tahereh Mafi dzieją się rzeczy... Nudne? Mało ważne? Na reszcie pod koniec historia jest warta uwagi. Choć moim zdaniem autorka za mało poświęciła Punktowi Omega. Nie zapomnijmy powiązania między Julią a Warnerem. Wolę ten związek niż J. i Adam. Lecz niestety to są tylko moje pragnienia, a szkoda bo para szaleńców jest ciekawsza niż oklepany związek.
Ocena-7/10

2 komentarze:

  1. TEAM WARNER ! < 3
    Mi się książka podobała, ale miała wiele minusów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa, ale jak dla mnie też miała wiele minusów :) ta miłość bardzo przereklamowana, ale cóż mogę poradzić :)

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy