Kostka Śmierci - Kenneth Boegh Andersen

(39) *Blood* Kostka śmierci-Kenneth B. Andersen
O czym jest?
Filip Engell, niedoszły władca piekieł, wrócił do śmiertelnego życia. Nauka nie poszła jednak w las – nowy Filip nie jest już tak grzeczny, dobry i układny, jak wskazywałoby na to jego nazwisko. Co więcej – zdarza mu się tęsknić za otchłanią. I za Satiną. A właściwie to bardziej za Satiną niż za otchłanią, ale na jedno wychodzi.

Nieoczekiwanie Filip otrzymuje możliwość powrotu do piekła... I nie jest to oferta wakacyjna. Śmierć ma dla niego bardzo poważne zadanie.

W Królestwie Ciemności dzieje się naprawdę źle – w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął arcyważny przedmiot. Jakiś bezczelny złodziej ukradł stuścienną kostkę Śmierci – prastary artefakt od początku czasu służący do obliczania długości ludzkich żywotów. Śmierć jest w kropce i ma nielichy problem - świat dotyka epidemia nieśmiertelności. Jeśli kostka szybko się nie znajdzie, na ziemi dojdzie do prawdziwej katastrofy!
 

Moja opinia
Cudo!!!! Wspaniale się czytało, akcja była wciągająca. Opisy wyglądu potworów były przerażające. Książka bardzo mi się spodobała i na pewno zakupie następne części (Śmierć w pigułce, Zły anioł). Oczywiście życzę szczęścia rozwijające się miłości Satiny z Filipem. Zakochałam się w powieściach Pana Andersena i gorąco polecam powieści jego autorstwa.
Ocena-10/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy