Filmy Potworka #2

Filmy Potworka- seria postów, z krótkimi recenzjami filmów. 


Blue Jasmine (2013)1. Blue Jasmine [2013]
Jasmine (Cate Blanchett) wraz z mężem Halem (Alec Baldwin) prowadzą bogate i barwne życie. Jednak główna bohaterka odkrywa coś tak strasznego, iż w akcie zemsty zawiadamia FBI o postępkach Hala, czym skazuje samą siebie na życie w ubóstwie. Nie mając się gdzie podziać trafia do siostry, którą skreśliła dawno temu. Woody Allen ma to do siebie, że tworzy filmy dziwne, lecz za razem intrygujące. Blue Jasmine jest nastawiony na pokazanie charakteru i reakcji Jasmine, aby udowodnić jak ludzie mogą się zmienić w trudnej sytuacji. Jednak koniec tej historii zostawił u mnie wielki niedosyt. Jak w każdym filmie tego reżysera.
6/10

Wenus w futrze (2013)2. Wenus w futrze [2013]
Akcja filmu toczy się podczas przesłuchań do występu "Wenus w futrze". Thomas (Mathieu Amalric) reżyser oraz Vanda (Emmanuelle Seigner) to jedyni bohaterzy. Kobieta wydaje się roztrzepana, zmęczona i nie przygotowana do roli. Jednak to tylko pozory. Wenus w futrze to arcydzieło. Dopracowany scenariusz. Obejrzałam go, ponieważ byłam ciekawa dzieła Polańskiego i nie zawiodłam się. To film o namiętność, władzy i uległości. Koniec ciekawy i wyjątkowy. Polecam!
10/10Granice namiętności (2008)
3. Granice namiętności [2008]
Granice namiętności to film o wielkiej miłości, gorącej namiętności i gorzkim cierpieniu. To piękna a zarazem ekscentryczna historia dwóch par i uczuć między nimi. Vera Phillips (Keira Knightley) jest żoną żołnierza (Cillian Murphy) wysłanego na front II wojny światowej. Zamieszkuje ze swym byłym kochankiem Dylanem Thomasem (Matthew Rhys) oraz z jego żoną Caitlin MacNamara (Sienna Miller). Powiększające się problemy nie pomagają w życiu dwóch małżeństw. Historia dziwna i nietuzinkowa. Tytuł mówiący sam za siebie. Wszystkie wydarzenia spowija tocząca się w tle wojna.
7,5/10

18 komentarze:

 1. Uwielbiam Keirę Knightley, więc dla mnie ostatni tytuł jest obowiązkowy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się zmusić do obejrzenia jakiegokolwiek filmu Woody'ego Allena. ,,Granice namiętności" mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Allen jest bardzo specyficzny, dlatego się nie dziwię :)

   Usuń
 3. "Granice namiętności" obejrzę bardzo chętnie. :) Zapowiada się interesująco, poza tym lubię takie sieci intryg i emocji. ;)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie oglądałam żadnego, ale "Wenus w futrze" ogromnie mnie zaintrygował. Brzmi bardzo obiecująco. Obejrzę, na pewno! Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten film jest najlepszy z wyżej wymienionej trójki!

   Usuń
 5. Nie oglądałem żadnego i widzę, że mam sporo do nadrobienia. Szczególnie drugi film ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezwykłe, bo żadnego filmu nie obejrzałam z przedstawionych w tej recenzji, do Blue Jasmine nie jestem w stanie podejść gdyż nie lubię Allena,

  OdpowiedzUsuń
 7. Tych filmów jeszcze nie widziałam, ale na pewno skuszę się. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w planach "Blue Jasmine" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Żadnego nie oglądałam :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy