Podsumowanie kwietnia

gdzieś z googlePrzeczytane książki:
1. Poradnik pozytywnego myślenia- Matthew Quick- 374 str, 7/10
2. Drżenie- Maggie Stiefvater- 454 str, 10/10
3. Pretty Little Liars. Doskonałe- Sara Shepard- 290 str, 8/10
4. Seria niefortunnych zdarzeń. Przykry początek- Lemony Snicket- 172 str, 6/10
5. Nevermore. Kruk- Kelly Creagh- 450 str, 7/10
6. Zniknęli. Faza trzecia: Kłamstwa- Michael Grant- 400 str, 10/10
7. Przebudzenie- Kelley Armstrong- 325 str; 5,5/10

Najlepsze: 2, 6
Najgorsze: -

W kwietniu czytałam takie książki, by nadawały się do wyzwań, w których biorę udział. Macie LINK do nich. Mało ich, lecz na obronę dodam, że były święta i jedno, wielkie sprzątanie. O utworach przeczytanych, mogę powiedzieć, że oprócz Drżenia i Fazy trzeciej, jakoś szczególnie mnie nie zachwyciły. Jednakże cieszę się też, iż nie były złe.

W maju mają pojawią się recenzje do: Zniknęli. Faza trzecia: Kłamstwa, Przebudzenie, Dom Juliusów (nowość), Atramentowe serce, Hotel Bertram. Do tego jeden post z serii "NAJ! NAJ! NAJ!" #4. 


Zapowiedzi: 


Dar Julii.
Matras.pl
Dar Julii- Tahereh Mafi- 21 maj
Jestem klepsydrą.
Siedemnaście lat przesypało się przeze mnie i pogrzebało mnie w mym własnym wnętrzu. Czuję, że mam zrośnięte, ciężkie od piasku nogi, 

umysł przepełniony ziarenkami wahania i niedokonanych wyborów, tracę cierpliwość, w miarę jak czas przecieka mi przez ciało.


Mała wskazówka poklepuje mnie na raz, dwa, trzy i cztery, szepcząc:

dzień dobry, wstawaj, rusz się,
obudź się
obudź się
Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.

Unicestwienie- Jeff VanderMeer- 30 kwiecień

Strefa X rządzi się własnymi, niezrozumiałymi dla ludzi prawami. Jedenaście ekspedycji, które miało ją zbadać, poniosło porażkę. Ich członkowie umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Manipulowane i poddawane hipnozie, zmierzają ku unicestwieniu.
Czy Strefa X zawładnie ich umysłami?
Jaką tajemnicę kryje to miejsce?
Czy bohaterkom uda się ją rozwikłać i przetrwać?
"Unicestwienie" to pierwsza część cyklu "Southern Reach", nowej trylogii Jeffa VanderMeera. Obowiązkowa pozycja dla miłośników klasycznej fantastyki - książek Lema, Silverberga i braci Strugackich. Pełna grozy opowieść, która stawia pytania o tożsamość, relacje z innymi i własne ograniczenia. Wyprawa do Strefy X to spotkanie z Nieznanym, które zamienia się w spotkanie z samym sobą.


Smak miłości- Agnieszka Maciąg- 30 kwiecień

Książka, która powstała z miłości do bliskich, natury i gotowania.
Agnieszka Maciąg to kobieta spełniona. Według niej bezpretensjonalność, prostota i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie gwarantują idealny domowy posiłek.
W trzeciej książce autorki znajdziecie sprawdzone przepisy na pyszne, zdrowe i szybkie w przygotowaniu potrawy - mnóstwo pomysłów na śniadania, kolacje, przekąski i desery.Sztuka łączenia- Erica Bauermeister- 30 kwiecień

Lillian opiekuje się każdym, zawsze gotowa wyciągnąć pomocną dłoń. Zapomina tylko o samej sobie. I nie ma pojęcia, że ją też czeka wielka niespodzianka... Lillian mistrzowsko potrafi łączyć składniki w dania, ale równie dobrze radzi sobie z łączeniem ludzi. Jej restauracja to miejsce, które dla pracowników, przyjaciół i uczestników kursu gotowania staje się drugim domem. Wśród smakowitych zapachów i wyśmienitych potraw goście znajdują pocieszenie, przyjaźnie, nawet miłość.Bezmyślna- S.C. Stephens- 30 kwiecień
Od niemal dwóch lat Kiera ma chłopaka - Denny jest spełnieniem jej marzeń: kochający, czuły, całkowicie jej oddany. Kiedy razem wyjeżdżają do nowego miasta, aby zacząć wspólne życie – on jako stażysta w znanej firmie reklamowej, ona zaś jako studentka na renomowanym uniwersytecie – wszystko wydaje się idealnie układać. Potem jednak nieprzewidziane okoliczności zmuszają parę do tymczasowej rozłąki. Kiera czuje się osamotniona, zdezorientowana; potrzebuje opieki i pocieszenia. Na pomoc przychodzi jej współlokator, lokalny gwiazdor rocka – Kellan Kyle. Jego przyjaźń pomaga Kierze poradzić sobie z uczuciem wyobcowania w nowym mieście. Kiedy jednak jej samotność staje się coraz bardziej intensywna, relacje z Kellanem ulegają stopniowej przemianie. A potem pewnej nocy wszystko zmienia się drastycznie… i od tej pory życie żadnego z bohaterów nie jest już takie, jak dawniej. „Bezmyślna” zmusza do przeczytania jej jednym ciągiem ale ze względu na tematykę. Każdy czytelnik zinterpretuje tę historię odmiennie. Jednym z głównych tematów tej książki jest zdrada i to, jak ludzie, których ona dotyczy, radzą sobie później z życiem. To nie jest lekka, łatwa i przyjemna bajka. „Bezmyślna” to prawdziwa do bólu, ściskająca za serce opowieść, zwłaszcza jeżeli czytelnik zaznał choć części tego, czego muszą doświadczyć jej bohaterowie.

Kłamca 2,5: Machinomania- Jakub Ćwiek- 30 kwiecień
Wielka draka w centrum Tokio! Loki ograniczany przez anioły do prostych, nieangażujących go zadań za marną wypłatę, nareszcie ma okazję rozwinąć skrzydła. Co się jednak wydarzy, gdy naprzeciw Kłamcy stanie bóg, który jak nikt wcześniej wie jak wykorzystać... technikę przyszłości? I to w skali makro! Zupełnie nowe opowiastki o Lokim - cynglu aniołów, znakomicie uzupełniające luki w jego dotychczasowej historii. Dowiedz się, co robił Kłamca, gdy byłeś przekonany, że odpoczywa na plaży z drinkiem. W pakiecie z książką "Kłamca 2,5. Machinomachia" ekskluzywny gadżet, czyli gra karciana "Kłamcianka" autorstwa Lans Macabre z rysunkami Roberta Sienickiego. W świecie Kłamcy bogowie, anioły i demony, istoty z mitów i legend chodzą pośród nas. Jak dogaduje się Zeus z Archaniołem Gabrielem? Co na to Anubis i Święty Mikołaj? Każdy próbuje przetrwać i zdobyć wpływy na świecie. Im więcej osób w ciebie wierzy, tym większa szansa, że nie odejdziesz na zawsze w zapomnienie. Dlatego ziemia stała się polem podstępnej walki, w której nieśmiertelni wykorzystują śmiertelników i siebie nawzajem, by wygrać za wszelką cenę.

Stephanie Plum- Najlepsza Jedenastka- Janet Evanovich- 09 maj
Janet Evanovich jest jedną z najlepiej zarabiających pisarek Ameryki. Jej kryminały przetłumaczono na 27 języków, a każdy kolejny trafia w USA na listy bestsellerów.
Zuzanna O’Brien – Twój Styl
Książki o Stephanie Plum są śmieszne i wciągające jak kolejne odcinki serialu. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród. Stephanie Plum po ostatnich przejściach ma dość pracy jako łowczymi nagród. Nie chce już tropić zbiegów, ani uczestniczyć w strzelaninach i nie chce by jej kolejne samochody regularnie wylatywały w powietrze. Pragnie przejść na emeryturę. Tyle, że nie dorobiła się jeszcze odpowiedniego kapitału. Do tego wszystkiego tajemniczy „duch” z przeszłości podrzuca anonimy pod drzwi. Obróciłam się na pięcie i wyszłam z gabinetu Alizziego, zeszłam do holu, a potem na parking prosto do mojego obtłuczonego, ostrzelanego i osperjowanego samochodu. Zasadziłam kopniaka w drzwi, otworzyłam je szarpnięciem i siadłam za kierownicą. Wrzuciłam do odtwarzacza Metallikę, podkręciłam głośność tak, że wibrowały mi plomby w zębach i ruszyłam przez miasto.

OkładkaDroga królów- Brandon Sanderson- 14 maj
Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi.
Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości.
Jeden z nich może przynieść zbawienie.
Drugi doprowadzi do zagłady.


OkładkaTajemnica starego pałacu. Duch z Niewiadomic- Katarzyna Majgier- 14 maj
Po Niewiadomicach krążą pogłoski o duchu ostatniej właścicielki pałacu, która zniknęła wiele lat temu w tajemniczych okolicznościach. Dziwaczna budowla i jej dawna mieszkanka szczególnie fascynują dwunastoletniego Wiktora. Kiedy do pałacu wprowadza się rodzina Czereśniaków, chłopak szybko dogaduje się ze swoją rówieśniczką Magdą. Postanawiają wspólnie zbadać stare piwnice i poszukać informacji o dawnych właścicielach majątku. Czy odkryją tajemnice z przeszłości? Świeżo wyremontowany pałac z zagruzowaną piwnicą, gdzie ukryto coś tajemniczego, duch wedle opowieści miejscowych nawiedzający okolicę oraz dwójka ciekawskich nastolatków, która nie boi się wertowania starych ksiąg oraz stawiania czoła niebezpieczeństwom. I oczywiście wakacje, bo kiedy indziej można swobodnie zabawić się w odkrywcę? Oto niezbędne składniki powieści przygodowej.
OkładkaMroczne słońce- N.K. Jemisin- 14 maj
Gujaareh, miasto snów, jęczy pod rządami Protektoratu Kisuańskiego. Miasto, w którym kiedyś jedynym prawem był pokój, poznało co to przemoc. W dodatku mieszkańców Gujaarehu dręczy tajemnicza i śmiertelna zaraza, która dopada ofiary podczas snu. Lud Gujaarehu powinien się zbuntować, ale zbyt długo żył w spokoju. Ktoś musi go nauczyć walki. Cała nadzieja w dwojgu wyrzutków – kobiecie, której jako pierwszej pozwolono wejść do zakonu bogini snów, oraz wygnanemu księciu, który pragnie odzyskać utracone dziedzictwo. Razem muszą stawić czoło kisuańskiemu okupantowi i dowiedzieć, skąd się biorą śmiertelne sny – zanim Gujaareh upadnie na zawsze. „Mroczne słońce” to kontynuacja „Zabójczego księżyca” – równie wciągająca i zachwycająca rozmachem jak pierwsza część cyklu. Akcja toczy się jakieś dziesięć lat po wydarzeniach opisanych w pierwszym tomie.

Księżyce Jowisz- Alice Munro- 22 maj
Polska premiera tomu laureatki Nobla (2013) i Bookera (2009), Alice Munro, z 1982 roku!
W tych przepięknych i nieustannie zaskakujących opowiadaniach jednej z najbardziej uznanych współczesnych prozatorek wiele się dzieje: zdrady, pojednania, romanse czy żałoba po ukochanej osobie. Ale najważniejsze w "Księżycach Jowisza" są przemiany bohaterów, ich konfrontacje z sobą samym pełne gniewu, urazy i nieskończonego współczucia, które bohaterowie komunikują czytelnikom z elektryzującą mocą. Tematyka zbioru zdominowana jest przez rozpacz i smutek kobiet.


LC
Para w ruch- Terry Pratchett- 15 maj
Najnowsza powieść z cyklu Świat Dysku!
Ku zaskoczeniu Patrycjusza, lorda Vetinariego, w Ankh-Morpork pojawia się nowy wynalazek – wielka i hałaśliwa machina, wykorzystująca potęgę wszystkich czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. A że to Ankh-Morpork, już wkrótce ściąga tłumy zachwyconych gapiów; niektórzy wcześniej dostrzegli ducha czasów i przybywają uzbrojeni w notesy i płaszcze przeciwdeszczowe.

Moist von Lipwig nie należy do miłośników ciężkiej pracy. Oczywiście, kierując Urzędem Pocztowym, Królewskim Bankiem i Mennicą wnosi swój wkład, ale polega on głównie na słowach. A słowa na szczęście nie są zbyt ciężkie i rzadko wymagają smarowania. Jednakże Moist bardzo
lubi pozostawać przy życiu, co sprawia, że nowa oferta Vetinariego jest trudna do odrzucenia...
Para idzie w ruch nad światem Dysku, a jej poganiaczem jest pan Simnel, człowiek z kaszkietem i suwakiem logarytmicznym, mający ciekawy układ z sinusem i cosinusem. Jeśli Moist chce się utrzymać na torze, musi się zmierzyć z wiadrami smaru, człowiekiem, który niekiedy zrzuca pracowników ze schodów, i grupą mocno rozgniewanych krasnoludów...

Terry Pratchett (ur. 1948) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść „Dywan”. W 1983 r. ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku – „Kolor magii”. W 1998 r. został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Złodziejska magia- Trudi Canavan- 22 maj


Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia. W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella - niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem - została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena. Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wijednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać - jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów. Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów. A nawet ludzie, którym ufają.
LC

Wierna- Veronica Roth- 20 maj
Jeden wybór może cię zmienić.
Jeden wybór może cię zniszczyć.  
Jeden wybór pokaże, kim jesteś...
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) - to pięć frakcji, na które podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. 
Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji, był NIEZGODNY - i musiał być wyeliminowany...
 Ale to już przeszłość. Społeczeństwo frakcyjne, w które Tris tak wierzyła, legło w gruzach - podzielone walką o władzę, naznaczone śmiercią i zdradą. Jednego tyrana zastąpił drugi. Miastem rządzą niepodzielnie bezfrakcyjni. Tris wie, że czas uciekać. Lecz jaki świat rozciąga się poza znanymi jej granicami? Może za murem będzie mogła zacząć z Tobiasem wszystko od nowa, bez trudnych kłamstw, podwójnej lojalności, bolesnych wspomnień? A może poza miastem nie ma żadnego świata...
Lecz nowa rzeczywistość jest jeszcze bardziej przerażająca. Nowe szokujące odkrycia zmieniają serca tych, których kocha. Raz jeszcze Tris musi dokonać niemożliwych wyborów - odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Bo tylko ona może przeszkodzić kolejnemu rozlewowi krwi...


LC
Czarownica- Elizabeth Rudnick- 22 maj
Czarownica to historia jednego z najbardziej znanych czarnych charakterów z bajek Disneya. Niegdyś piękna i młoda, żyjąca w spokojnym leśnym królestwie. Zdradzona, żądna zemsty decyduje się na walkę z następcą tronu, a w rezultacie rzuca klątwę na Księżniczkę Aurorę (Śpiąca Królewna). Zarówno książka, jak i film raz jeszcze opowiada historię Śpiącej Królewny, tym razem cała opowieść jest pokazana ze strony tytułowej Czarownicy. Mroczna, tajemnicza, niezadowolona ze swojego życia. W filmie główną rolę gra Angelina Jolie.


LCTrzeci głos- Cilla & Rolf Borjlind- 5 maj

W podmiejskim parku w Marsylii ryjące tam dziki wykopują z ziemi poćwiartowane ciało kobiety. Policja ustala, że ofiara przed laty pracowała w cyrku jako żywa tarcza dla rzucającego nożami. Wiadomość o okrutnym morderstwie okazuje się wstrząsem dla Abbasa el Fassi, bliskiego przyjaciela byłego policjanta Toma Stiltona. Postanawiają wspólnie wyjaśnić to morderstwo.
W tym samym czasie w podsztokholmskiej miejscowości Rotebro policja bada sprawę samobójczej śmierci Bengta Shlmana, który powiesił się we własnym domu. Szybko ustala, że w istocie chodzi o zabójstwo, które może mieć związek z kradzieżą partii narkotyków z magazynów urzędu celnego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi pani komisarz
Mette Olsater z międzynarodowego zespołu prowadzącego operację przeciwko handlowi narkotyków w internecie.
Początkująca policjantka Olivia Ronning, znajoma rodziny Sahlmanów, idzie innym tropem, który nieoczekiwanie łączy się z ustaleniami poczynionymi w Marsylii przez Stiltona i Abbasa el Fassi. Stilton i Ronning łączą siły, aby rozwiązać obie sprawy.
Trzeci głos to pasjonująca kontynuacja Przypływu, debiutanckiej powieści małżeństwa Cilli i Rolfa Borjlindów, która stała się prawdziwym przebojem na szwedzkim rynku czytelniczym.
Trochę dużo zapowiedzi, lecz pomyślałam, że dla każdego coś się znajdzie. O minionym miesiącu mogę powiedzieć, iż znów obiecałam sobie przeczytać więcej książek niż w marcu (8) a nie udało mi się, choć wtedy zapoznawałam się z dziełem Martina! Cóż postaram się by w maju wyszły lepsze wyniki.


Stosik na maj:


:)Książki, które mam przeczytać w maju to:

Dom Juliusów- Charlaine Harris
Hotel Bertram- Agatha Christie
Dostałam od księgarni Matras i Pani_Wu

Morze potworów- Rick Riordan
Dostałam pod choinkę 

Atramentowe serce- Cornelia Fubke
Jutro 3- John Marsden
Tunele- Gordon& Williams
Anioły śniegu- James Thompson
Randki z piekła- praca zbiorowa
Z biblioteki

W The Book Jar (pomysł Anna T. ) wylosował książkę Ricka Riordana pt. "Morze potworów".

:)

Dziękuję za wszystkie wejścia i za nowych obserwatorów. Dopiero od niedawna reaktywowałam blogowanie, co było troszkę trudne, ponieważ miałam jednego obserwatora (Ola C. jesteś górą! <3) ale zmotywowałam się i stwierdziłam, iż chce się dzielić z innymi moją pasją :) 
Myślę, że kwiecień nie był najgorszym miesiącem, ale mogłam się bardziej postarać :)

Łącznie od początku roku przeczytałam: 27 pozycji KLIK 

Autor miesiąca to: 

Michael Grant!
Michael Grant

Cytat miesiąca:

"Przyszłość zaczyna się dziś"- Poradnik pozytywnego myślenia~ Matthew QuickA jak Wam poszło?
Jakie wyniki?


24 komentarze:

 1. Ciekawi mnie Unicestwienie. Bardzo!
  I jeszcze Alice Munro ponieważ nic jej nie czytałam :) Gratuluję świetnych wyników czytelniczych i podziwiam, że planujesz sobie co będziesz czytać przez cały miesiąc ;p Ja raczej podchodzę do regału i biorę jakąś książkę - niecierpię planować na co będe miała ochotę :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Munro każdego zaciekawi, nawet za samą okładkę :)
   Słabo, słabo z tymi wynikami :)
   Kocham planować!

   Usuń
 2. Świetny wynik :). Ja nie mogę się doczekać ,,Czarownicy".
  Fajny pomysł z tym The Book Jar.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :*
   Ja wszystkich :D
   Nie mój, ale też myślę, iż świetny :D

   Usuń
 3. Gratulacje wyniku !
  Też bardzo chę przeczytać Wierną - Veronica Roth.
  Pozdrawiam !

  http://black-world-of-book.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję :*
  Jak dla mnie słabo :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na Wierną. Co do stosików to chętnie przeczytam Atramentowe serce.
  Pozdrawiam^^
  http://swiat-w-dloniach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Haha :D Jak miło siebie zobaczyć :D
  Wyniki świetne, z zapowiedzi na wiele książek mam ogromną ochotę. No, ale pewnie zanim niektóre dorwę to minie trochę czasu :(
  Ze stosiku najbardziej jestem ciekawa Hotelu Bertram i Tuneli :)
  Świetny cytat!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah musiałam!
   Myślę, że wyniki mogły być lepsze ale nie jest źle :)
   Dziękuję i również pozdrawiam ;*

   Usuń
 7. Rewelacyjne wyniki u Ciebie ! jest super :) fajny pomysł z tym słoiczkiem, podoba mi się :) tak więc miłego czytania "Morza Potworów" :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, też przeczytałam 7 książek.
   A z Twojego stosika nic ;c

   Usuń
  2. tylko siedem! Smutna piona!

   Usuń
 8. Niezłe wyniki, a zapowiedzi już sobie zapisałam (pamięć dobra ale krótka)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w maju są świetne zapowiedzi :)
   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 9. maj stoi pod znakiem świetnych zapowiedzi, zobaczymy ile uda się zdobyć ;D ja osobiście muszę mieć Kłamcę 2.5 ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę :) ahhh lecz ile mogę na te książki wydać?
   Nie czytałam Kłamcy 1 ale za niedługo się zabiorę :)

   Usuń
 10. Cudne wyniki!
  Ja z tego co wymieniłaś czytałam: "Poradnik pozytywnego myślenia", Drżenie", "PLL", "Nevermore"
  Z zapowiedzi wyczekuję Daru Julii i kilku innych pozycji, których nie wymieniłaś.
  Udanego, obfitego w książki maja!

  recenzje-ksiazek-i-wiecej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Tyle książek, na które czekam! Ech...wyczuwam poważny ubytek w portfelu.

  Polecam ci ''Jutro 3''. Ja już kończę tą serię, bo mam do przeczytania ostatni a część Kroonik i uwarzam, że seria jest świetna! Zwłaszcza trzeci tom...

  Podoba mi się wygląd Twojego bloga-ach te kropki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :C przykre!
   Za niedługo biorę się za czytanie i już nie mogę się doczekać co się będzie działo!
   Dziękuję ;*

   Usuń

 

Obserwatorzy