Podsumowanie kwietnia


Przeczytane książki:
1. Latarnik
2. Zakon Mimów

+ połowa Pieśni Kwarkostwora


Najlepsza: 2

Najgorsza: -

Przeczytam w maju:

1. Pieśń Kwarkostwora
2. Pałac Północy
3. Kochanek królowej
4. Jutro 4
5. Patriota
6. Pies Baskervill'ów


Autor miesiąca: Samantha ShannonCytat miesiąca: "Nigdy nie można chcieć za bardzo. Właśnie w taki sposób oni nas uciszają- odrzekłam.- Powiedzieli nam, że mamy szczęście zginąć od NitKindu, a nie od stryczka. Mamy szczęście, że żyjemy, nawet jeśli nie jesteśmy wolni. Kazali nam przestać chcieć więcej, niż nam dali, ponieważ dali nam więcej, niż na to zasłużyliśmy."


Kochani! 
Egzaminy napisałam genialnie, dzięki czemu wiem, iż moje trzy lata spędzone w gimnazjum nie poszły na marne. Mogłoby się wydawać, że po przeżyciu tych trzech będzie już z górki, nauczyciele dadzą luz, zacznę myśleć o liceum, a książki do przeczytania pójdą w ruch i będę z nimi zasypiać. 
Stop! Koniec marzeń!
Teraz zaczyna się walka o oceny i nauczyciele robią sprawdziany z wszystkiego co możliwe. Mam naprawdę wiele prac do napisania, portfolio do wykonania i dwie prezentacje. Przez kolejne trzy tygodnie będę harować, aby moje oceny nadały się do szkoły średniej. Przez co czytanie książek wypadnie co najmniej tragicznie. 
Po szkole jestem zmęczona i moim odpoczynkiem jest drzemka po powrocie do domu. Nie ma się czym chwalić i bardzo się tego wstydzę. Zdaje sobie z tego sprawdzę, że Wy czytacie 17 książek na miesiąc. Ja tyle przeczytałam od stycznia. 

A żeby już nie płakać i nie litować się nad sobą....

Zapraszam na:

O przeczytanych pozycjach słów kilka:
Latarnik- niestety, utwór ten był ciut gorszy od swoich poprzedniczek. Oczywiście Lackberg świetnie wykreowała bohaterów i stworzyła niesamowitą historię, jednak bardziej cenię sobie książki gdzie jest więcej nutki "psychozy". Moimi ulubionymi częściami tej serii są Kamieniarz i Ofiara losu, które zasługują na tysiące nagród, ponieważ te historie były wprost nie do opisania! 
Zakon Mimów- szkoda, że autorka zrezygnowała z tego co działo się w pierwszym tomie, jednak ten utwór również jest dobry. Akcja wydawała się pędzić jak szalona i nie chciała się zatrzymać. Gorąco polecam, tym którzy są już po lekturze Czasu Żniw i tych, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z Shannon! Zapraszam na recenzję .

W maju pojawią się:
recenzje: Miasto Popiołów, Prawie jak gwiazda rocka, Baśniobór 4,
posty: Filmy Potworka #5, Naj! Naj! Naj! #8, Podsumowanie maja.

Do zobaczenia (przeczytania) kolejnych recenzji! 

15 komentarze:

 1. "Psa Baskreville'ów" wspominam bardzo dobrze. A "Zakonem.." kusisz niezmiernie, ale postanowiłam sobie do Dnia Dziecka wytrzymać bez zakupów. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przeczytaniu Studium w szkarłacie byłam troszeczkę zdziwiona, dlaczego tak wiele ludzi uwielbia dzieła Doyle'a, skoro na mnie nie wyparło ono takiego wrażenia. Dlatego czekam na przeczytanie "Psa [...]", żeby czy mi się spodoba.
   Och, Zakon był świetny, nie wiem czy ci się uda wytrzymać! Powodzenia!

   Usuń
 2. gratuluje zdania egzaminów

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumiem ilość przeczytanych książek, ja ze względu ma matury tez musiałam się ograniczać ;)

  Pozdrawiam, M ;>

  OdpowiedzUsuń
 4. A tam! Nie przejmuj się tak czytaniem. Wiadomo, że są rzeczy ważne i ważniejsze, a gdy walczysz o szkołę średnią, to skup się na tym celu i wszystko się uda. ;) Powieści będziesz nadrabiać we wakacje. ;) I nie porównuj się z innymi. Ja na przykład od września zaczynam maturalną, czwartą klasę technikum i WIEM, że będę kuła od rana do nocy i moje czytanie będzie przeżywało kryzys, ale cóż. Matury są ważne, walka o studia jest ważna, więc... Priorytety. :)
  Tak poza tym, gratuluję wyników i łał! Jaka zmiana wyglądu! Pięknie, minimalistycznie, estetycznie. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też cały terminarz zapchany sprawdzianami. Byle do czerwca. Powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale za to nie chcę wychodzić z mojej cudownej szkoły :C

   Usuń
 6. Ja już czekam na 9 tom Lackberg:) Pogromca lwów musi być mój!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och to widzę, że obydwie wyczekujemy go z zapartym tchem!
   Ciekawe czy teraz nas zaskoczy, prawda?

   Usuń
 7. polecam Pałac Północy! Zafon pisze wyśmienicie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och jeszcze nie zaczęłam ale na pewno przeczytam :)

   Usuń
 8. Zazdroszczę takich ciekawych książek :D

  Zapraszam do siebie ! :)
  http://poczytajmycos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy