NAJ! NAJ! NAJ! #7


 "NAJ! NAJ! NAJ!" to akcja wymyślona przeze mnie, mająca na celu przybliżenie czytelnikom mojej osoby i bloga. Wyżej wymieniona inicjatywa oznacza się wypisaniem pięciu pozycji, które polecam bądź nie.

Naj! Naj! Naj! #7- Najbardziej wyczekiwane przez Ann!


Okładka książki The Iron Queen1. The Iron Queen- Julie Kagawa
Po przeczytaniu pierwszych dwóch części z serii "Żelazny dwór", jestem ciekawa czy w Polsce zostaną wydane kolejne tomy. Żelazny król i Żelazna córka oczarowały mnie fabułą. Moim zdaniem, elfy to doskonały pomysł na książkę. The Iron Queen to jedna z książek na które czekam od dawna. Jednak boję się, że wydawnictwo Amber nie będzie/jest tak wyrozumiałe w tej kwestii. A szkoda, ponieważ dla mnie to lektura idealna.
Okładka książki Talon
2. Talon- Julie Kagawa
Choć niektórym Julie Kagawa kojarzy się z cyklem "Żelazny dwór" to za niedługo zostanie wydany Talon, który w żaden sposób nie łączy się z tematyką elfów. Jest to historia o smokach. Nie mogę doczekać się tej pozycji, ponieważ Kagawa to jedna z moich ulubionych pisarek. I choć tracę nadzieje na wydanie reszty tomów z żelaznej serii, to moje smutki zatopię w jej nowym dziele. Wyczekuję z zapartym tchem!

Okładka książki Pogromca lwów

3. Pogromca lwów- Camilla Lackberg
Uwielbiam cykl o Erice Falck i Patriku Hedstrom. Jak na razie przeczytałam sześć z ośmiu wydanych w Polsce dzieł Lackberg. Jej książki mają to do siebie, że każdy tom to inna historia, która świetnie pokazuje ludzką psychikę i to, jak człowiek reaguje na dramatyczne sytuacje. Świetnie konstruuje kryminały i doprowadza człowieka do obłędu. Nigdy nie wiedziałam kto zabił, dlaczego i jak! Trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od lektury. 


4. Silver Shadows- Richelle Mead
Pani Mead została w moim sercu po tym jak przeczytałam kilka tomów Akademii Wampirów, Kroniki krwi oraz Sukuba. Uwielbiam jej styl. Świetnie łączy fabułę z postaciami. Pisze zabawnie, widać, że bawi się słowami. Umiejętnie tworzy jak i realizuje pomysł na książkę. Silver Shadows to piąty tom z cyklu o Sydney- alchemiczce (Kroniki krwi).  5. The Mime Order- Samantha Shannon
Samantha Shannon została zauważona na polskim rynku wydawniczym po tym jak jej utwór Czas żniw, podbił serca wielbicieli fantastyki. Choć ta autorka ma to do siebie, iż pisze bardzo zawile i nieschematycznie, w książce występują trudne i wymyślone słowa, to jednak nie sposób jej nie polubić! Zakochałam się w historii Paige Mahoney i z niecierpliwością czekam na The Mime Order. Wiem, iż tłumacz ma nie lada orzech do zgryzienia. Życzę powodzenia! 
6 komentarze:

 1. Znajdziesz nieoficjalne tłumaczenie pierwszej książki gdzieś na internecie. Również uważam, że elfy są doskonałym pomysłem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również czekam na II tom "Czasu żniw". :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Taak, też czekam na zakon mimów, muszę mieć :D

  OdpowiedzUsuń
 4. aaaaa Zakon Mimów już niedługo w sprzedaży. nie mogę się doczekać! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam amatorskie tłumaczenie (wersja Word-owa) The Iron Queen, chętnie się podzielę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Amber ostatnio kończy zaczęte serie, ale Żelazny Dwór raczej nie będzie już wydany w Polsce. Za wiele lat minęło. :/ Ja osobiście dwa pierwsze tomy lubiłam. Może szałowe nie były, ale.. przyjemne. :)
  "Talon" też jest u mnie na liście i chcę go zakupić już wkrótce, tylko nie wiem czy mi się uda. ;)
  "Silver Shadow" przeczytałam parę miesięcy temu w oryginale i O MÓJ BOŻE masz na co czekać ^^ Część jest szałowa! Ja natomiast muszę w końcu wziąć się za finał, który już sobie jest na tablecie. Tylko boję się końca, boję się pożegnania i zwlekam jak tylko mogę najdłużej. :(
  "Zakon Mimów" to chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier <3 Nie mogę się jej doczekać!
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy