Podsumowanie majaPrzeczytane książki:
1. Dom Juliusów- Charlaine Harris,
2. Skąpiec- Molier, 
3. Hotel Bertram- Agatha Christie, 
4. Anioły śniegu- James Thompson, 
5. Morze potworów- Rick Riordan.


Najlepsze: 1, 4, 5
Najgorsze: -


Niestety maj nie był dla mnie najlepszym miesiącem czytelniczym. Miałam pełno nauki, przez musiałam odsunąć na bok czytanie książeczek. Biorą one udział w wyzwaniach, LINK do nich :) Szkoda tylko, że przeczytane przeze mnie pozycje, nie zaliczały się do większość wyzwań.
Miłymi lekturami na pewno były, Dom Juliusów, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, Anioły śniegu, fiński kryminał- świetna odskocznia od tak upalnych dni, Morze Potworów- gratka dla fanów mitologii :)Ogłaszam czerwiec miesiącem romansów! Mam w planach przeczytanie:
-Dumy i uprzedzenia, 
-Wichrowych wzgórz,
-Przeminęło z wiatrem 1, 
-Zapach spalonych kwiatów :)

Jak i kilka innych książek, czyli:

- Czas żniw,
- Chłopcy
Od wydawnictwa SQN


- Krew, którą nasiąkła
Od księgarni Matras


-Dar Julii (pierwsze 40 str)
Od wydawnictwa Otwartego- W pierścieniu ognia
- Księga cmentarna
- Namiętność
Pożyczone oraz z biblioteki


Lista ta, może się zmienić, ponieważ będę je wybierać w zależności od tego jakie hasła wymyśli mi Ami oraz Sylwuch.
W czerwcu pojawią się recenzje do: Morze Potworów, Pretty Little Liars. Doskonałe, oraz LBA #4, "Naj! Naj! Naj!" #4 :)


Zapowiedzi:Młody wojownik na arenie śmierci.

Sielskie dzieciństwo jedenastoletniego Markusa Korneliusza Primusa kończy się nagle i gwałtownie. Chłopiec staje się niewolnikiem i trafia do szkoły gladiatorów, gdzie czeka go surowe życie pod znakiem ciężkich treningów. Zyskuje tam nowych przyjaciół i cenne umiejętności, ale również groźnego wroga. Nie zamierza jednak pozostać w szkole gladiatorów na zawsze. Poprzysiągł sobie, że naprawi zło, jakie wyrządzono jego rodzinie. W tym celu musi odnaleźć Pompejusza Wielkiego, byłego dowódcę swojego ojca. Droga ku temu będzie długa i niebezpieczna.
Wkrótce jednak Markus pozna tajemnicę, która może pomóc odzyskać wolność jemu i wszystkim niewolnikom

imperium. O ile nie odkryją jej Rzymianie...Uciekł z więzienia, by pomścić ojca
Sonny odsiaduje wyrok w więzieniu w Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że na ich podstawie przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Jest zdruzgotany, gdy jego ojciec, zasłużony policjant, zostaje oskarżony o korupcję i popełnia samobójstwo. Ale czy na pewno mężczyzna zginął z własnej ręki? Sonny będzie dążył do ujawnienia prawdy za wszelką cenę.Ślub bierze się z miłości i z wiary we wspólną przyszłość z ukochanym mężczyzną.
A jeśli to za mało?
A jeśli kochamy więcej niż raz?

Sto dni po ślubie Ellen spotyka Leo, swoją dawną wielką miłość. Ożywają uczucia ukryte głęboko w sercu. I budzą się wątpliwości - czy podjęła dobrą decyzję? Czy jej mąż Andy jest tym jedynym, z którym pragnie spędzić resztę życia? Czy małżeństwo z nim jest spełnieniem jej marzeń?

"Powtarzam sobie, że nie zrobiłam nic złego. Że to wszystko przecież wina Leo.
Nie oddzwonię. Jednak już po chwili czuję, że powoli zaczynam się łamać. Może lepiej oddzwonić i mieć to z głowy? Lepsze to niż godzinami zastanawiać się, o co chodzi. Poza tym
jeśli nie oddzwonię, on może pomyśleć, że się boję albo przejmuję, czyli że mi zależy, a to nieprawda. Nie zależy mi ani trochę. Po prostu zadzwonię. Upijam długi łyk wina. Wszystko, o czym w tej chwili marzę, to zadzwonić do Leo i mieć tę sprawę raz na zawsze z głowy".

   Ósmy, przedostatni tom cyklu „Temeraire” – niezwykłego połączenia fantasy i powieści historycznych z czasów napoleońskich.
Wyrzucony jako rozbitek na brzeg w Japonii, dotknięty amnezją Laurence odkrywa, że jest wplątany w sieć politycznych intryg, które zagrażają i jego życiu, i niepewnej pozycji Anglii na Dalekim Wschodzie. Cały rejon zamienił się w beczkę prochu gotową wybuchnąć od najmniejszej iskry, co wiąże się także z nową pożogą szerzącą się w Europie. Napoleon zwrócił się bowiem przeciwko dawnemu sojusznikowi, carowi Aleksandrowi, i prowadzi na Rosję największą armię, jaką widział świat. Właśnie pod bramami Moskwy Laurence i Temeraire wraz z nieoczekiwanymi
sojusznikami i starymi przyjaciółmi podejmą ostateczne wyzwanie...
Naomi Novik urodziła się w 1973 roku w Nowym Jorku. Jej matka jest rodowitą Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze oraz książkach Tolkiena. Za Smoka Jego Królewskiej Mości otrzymała Compton Crook Award oraz nominacje do nagród Hugo i Campbella, a za pierwsze trzy tomy cyklu o Temerairze – nagrodę miesięcznika „Locus” za najlepszy debiut. Książki z serii zostały przełożone na dwadzieścia trzy języki, a prawa do ich ekranizacji zakupił Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni i Hobbita. Na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS Naomi Novik odwiedziła Polskę w 2008 roku, spotykając się z czytelnikami w Warszawie i Krakowie.
Heavymetalowiec i grzeczna dziewczyna.
Czy mają szansę na wspólną przyszłość, która pozwoli im zapomnieć o przeszłości?
AYDEN: Jet Keller był jedną wielką pokusą, w zbyt ciasnych skórzanych spodniach i ze zbyt wieloma bolesnymi tajemnicami ukrytymi w tych ciemnych, złotych oczach. Był rockandrollową fantazją każdej dziewczyny, zbyt szalony, zbyt niepokorny, by można nim było kierować...
JET: Ayden Cross była zagadką i za każdym razem, kiedy myślałem, że jestem bliski jej rozwiązania, udowadniała, że ma coś jeszcze w zanadrzu i że nie przyparłem jej do muru. Przed długi czas sądziłem, że jest jeszcze jedną ślicznotką z długimi na kilometr nogami w kowbojkach, ale nagle zrobiła
coś, co kompletnie mnie znokautowało. Okazało się, że tak naprawdę w ogóle nie znałem prawdziwej Ayden...
Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.

To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera.
Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans - wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.Na tropie zdrad, kłamstw i niewierności. Historia oparta na faktach.
Te dziewczyny są gotowe na wszystko. Gdy poprosisz je o pomoc, poczęstują cię herbatą i okażą zrozumienie, a potem zrobią wszystko, by dowiedzieć się prawdy i zdemaskować zdradzających.
Na ulicach Londynu śledzą niewiernych mężów, sprawdzają lojalność narzeczonych podczas wieczorów kawalerskich, na wystawnym przyjęciu prowadzą obserwację pewnego handlarza diamentów, a w pensjonacie we Włoszech szukają domniemanej kochanki pewnego Anglika... Nic się przed nimi nie ukryje. Przejrzą każde kłamstwo.
W tej pasjonującej książce opartej w 100% na faktach Rebecca Jane, założycielka i właścicielka Damskiej Agencji
Detektywistycznej odsłania kulisy pracy swojej ekipy i ujawnia fascynujące historie swoich klientów i klientek. Swoją również...
Na kanwie tej bestsellerowej książki powstanie serial telewizyjny. Prawa do ekranizacji zakupiło studio Eleventh Four Films.Miliony sprzedanych egzemplarzy, adaptacja filmowa, nagrody i rzesze wiernych fanów – popularność Johna Greena już dawno wyszła poza USA i stale rośnie!
Ambitna literatura młodzieżowa dla myślących
Katherine V uważała, że chłopcy są odrażający.
Katherine X chciała się tylko przyjaźnić.
Katherine XVIII rzuciła go drogą mailową.
K-19 złamała mu serce
Colin Singleton gustuje wyłącznie w dziewczętach o imieniu Katherine. A te zawsze go rzucają. Gwoli ścisłości, stało się tak już dziewiętnaście razy.
Ten uwielbiający anagramy, zmęczony życiem cudowny dzieciak wyrusza w podróż po Ameryce ze swoim najlepszym przyjacielem Hassanem, wielbicielem reality show Sędzia

Judy. Chłopcy mają w kieszeni dziesięć tysięcy dolarów, goni ich krwiożercza dzika świnia, ale za to nie towarzyszy im ani jedna Katherine. Colin rozpoczyna pracę nad Teorematem o Zasadzie Przewidywalności Katherine, za pomocą którego ma nadzieję przepowiedzieć przyszłość każdego związku, pomścić Porzuconych tego świata i w końcu zdobyć tę jedyną.
Miłość, przyjaźń oraz martwy austro-węgierski arcyksiążę składają się na prawdziwie wybuchową mieszankę w tej przezabawnej, wielowarstwowej powieści o poszukiwaniu samego siebie.
To już czwarta powieść Johna Greena, która trafia do rąk polskich czytelników (kolejność ukazywania się niechronologiczna).
Janet Evanovich jest jedną z najlepiej zarabiających pisarek Ameryki. Jej kryminały przetłumaczono na 27 języków, a każdy kolejny trafia w USA na listy bestsellerów.
Zuzanna O'Brien - Twój Styl

Książki o Stephanie Plum są śmieszne i wciągające jak kolejne odcinki serialu. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród.
W trakcie kolejnego śledztwa Stephanie Plum odkrywa, że jest prześladowana przez uzbrojoną i niezrównoważoną psychicznie kobietę. W dodatku w jakiś tajemniczy sposób powiązaną z Komandosem: obrońcą, mistrzem i przyjacielem, który ukrywa co nieco przed Stephanie. Robi się niewesoło, trzeba ścigać

mordercę i powstrzymać narastającą falę zbrodni. Czy Stephanie Plum zdąży tego dokonać nim zegar wybije parszywe dwanaście razy?
   Kontynuacja głośnego przeboju.
Dreszcz potrzebuje muzyki, by ogarnąć wszystko, co dzieje się wokół niego. Potrzebuje naprawdę ostrego grania.
Oprócz codziennej walki z kacem i urwanym filmem musi ścierać się z najbardziej przerażającymi tworami śląskiego półświatka: węglowymi zombie, mikołowską mafią, a nawet... z rzeźnikiem z Sosnowca. W niebanalnym zadaniu pomagają mu: kumpel emeryt, młodociany kamerdyner, i paru herosów. W tym... super-żule z katowickiego dworca i jedyny prawdziwy Polak. W dodatku czarny.
Są pieniądze, są kebaby i jest nowa kapela - żyć nie umierać.
Przewrotny (prawie) komiks Ćwieka o superbohaterach w trudnych czasach fejsa, słitfoci i Łan Dajrekszon.

Przejmująca historia Elżbiety York, żony pierwszego Tudora na tronie Anglii i matki Henryka VIII.
Pretendent do angielskiej korony zwołuje armię, podważając legalność dynastii Tudorów. Ale czy faktycznie jest jednym z zaginionych książąt, odesłanym w nieznane przez Elżbietę Woodville, czy zwykłym oszustem wrogiem Henryka Tudora i jego żony, księżniczki Yorku?
Zdobywając koronę Anglii na polu bitwy pod Bosworth, Henryk VII Tudor wiedział, że aby zjednoczyć kraj targany wojną domową, przyjdzie mu poślubić księżniczkę z konkurencyjnej dynastii Elżbietę York. Wszakże ona nadal kochała poległego króla, Ryszarda III, a jej krewni z rodu Yorków wciąż marzyli o odnalezieniu
zaginionego następcy tronu i tryumfalnym powrocie do władzy.
Po ślubie z Henrykiem młoda Elżbieta staje przed wielkim dylematem. Jakże ma wybrać między Tudorami i Yorkami, między własnym mężem a chłopcem utrzymującym, że jest jej ukochanym zaginionym bratem powracającą nareszcie do domu "różą Anglii"?

Wojna uzależnia i fascynuje
Oscar Wendell, głodny sławy korespondent trafia w sam środek podziemnej walki między dwoma mocarstwami w kopalniach metali rzadkich w Kazachstanie.
Oscar odkrywa, że w podziemiach, oprócz regularnego wojska, u jego boku walczą rzesze genetycznie zmodyfikowanych istot. Genoboty to przyszłość armii. Ich siłą jest wiara w śmierć. Są bezwzględni i gotowi na wszystko.
Metale. Kiedyś będziemy wydobywać je w kosmosie, ale na razie transport stamtąd był zbyt drogi. Dlatego gdy tylko ktoś znalazł źródło surowców, zwykle głęboko pod ziemią, wszyscy rzucali się do wydobycia (…) Właśnie o to toczyła się gra, o metale rzadkie, zwłaszcza ren. To z ich powodu
tutaj byliśmy.


Dziękuje Wam za wszystkie komentarze, obserwowanie i wyświetlenia! Życzę Wam oraz sobie, by czerwiec okazał się lepszym miesiącem czytelniczym!
Ann


20 komentarze:

 1. Zaryzykuj ze mną i Evanovich równiez mam w planach ;) Ciekawe co powiesz o PZW ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dawna chcę ją przeczytać!
   Nie mogę doczekać się tej lektury, nigdy nie czytałam ani nie oglądałam PZW więc może być ciekawie :)

   Usuń
 2. Ja ma w planach 19 razy Katherine oraz Hopeless :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój wynik również nie jest zbyt dobry, ale to przez dużo ilość nauki. Nie mogę się doczekać wakacji, żeby wszystko nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowało mnie: "Hopeless" - zdecydowanie muszę przeczytać!; "19 razy Katherine" - do tej pory czytałam tylko GNW, ale tą książeczkę też muszę przeczytać; Już "Parszywa Dwunastka", a ja jeszcze nie mam tomów 7,8, 11 :( ; "Dreszcz 2" - ciekawa jestem, co tym razem wymyślił autor ^^ ; "Biała Księżniczka" - mam nadzieję, że zagości na mojej półce ;)
  To by było na tyle... wiele cudownych książeczek, które chętnie zobaczyłabym u ciebie :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam romanse :) W dodatku zamierzasz czytać same fajne :) Bardzo polecam "Dumę i uprzedzenie" oraz "Przeminęło z wiatrem" + wszystkie książki sióstr Bronte, nie tylko "Wichrowe wzgórza" :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również!
   Dumę i uprzedzenie, już czytałam, ale zapragnęłam drugi raz :)
   a reszty to nie, ale myślę, iż może się udać ;) Również pozdrawiam!

   Usuń
 6. Przeminęło z wiatrem? cudownie, czekam na recenzję :) ja sama oglądałam film 100 razy z ręką na sercu :) jestem po prostu fanatyczką :) do książki też muszę wrócić, mam nadzieję opisy Południa i plantacji bawełny Cię nie przerażą :) pamiętam jak kiedyś wydałam ostatnie pieniążki na tę książkę, twarda okładka, czerwony sznureczek do zakładania stron :) kupiłam, ale nigdy tego nowego egzemplarza nie przeczytałam :) zestarzał się razem ze mną :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to nawet nie wiedziałam, że mam go w domu :)

   Usuń
 7. Piękne statystki! I czekam na recenzję "Daru Julii"! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ''Dar Julii''-chyba w końcu zabiorę się za pierwszą część i zobaczę jak mi się podoba, bo jeszcze nie czytałam ;)
  Ile mnie tu nie było? O.o
  Niestety, brak czasu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za niedługo dostanę całą! Choć jeszcze nie czytałam drugiej ;c
   Rozumiem, też teraz mam bardzo mało czasu ;)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 9. Widziałam Cię u Veronikusi, jak widzę nie tylko ona recenzuje :) Zapraszam w wolnej chwili do siebie na wiersze i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Mimo nauki masz świetne wyniki!
  Mnóstwo ciekawych zapowiedzi. Coś czuję, że moje półki zbulwersują się po kolejnej dawce książek ;)
  Przy okazji bardzo dziękuję, że nominowałaś mnie do LBA i szalenie przepraszam, że dopiero teraz wstawiam odpowiedzi, ale mnie również goniła nauka ;) http://ksiazkikatniss.blogspot.com/2014/06/jaka-jestem-czytelniczka-i-lba-4.html

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy