Wilk- Katarzyna Berenika Miszczuk

Wilk - Katarzyna Berenika Miszczuk
Najnowsza okładka-2013

Wilk- debiutancka książka młodej pisarki Katarzyny Bereniki Miszczuk.

 Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone'a. Jaki mroczny sekret skrywa Max? Jaki mroczny sekret skrywa Wolftown? Czy sny Margo mają z tymi zagadkami jakiś związek? Być może poznamy odpowiedź, gdy na niebie pojawi się księżyc w pełni...

Od przeprowadzki dziewczynie śnią się koszmary. Co dzień dokładany jest do koszmaru nowy wątek. Boi się iść do nowej szkoły, choć potem dowiadujemy się że niepotrzebnie, ponieważ od razu poznaje swoją nową przyjaciółkę- Francuzkę Ivette Reno. Choć dziewczyny są zupełnie różne (widać to na przykład po ich ulubionych kolorach) od pierwszego dni miło się im rozmawia i chętnie spędzają razem czas.
 Cook poznaje też przystojnego sportowca Petera. Jednak bardziej interesuje ją metal Max Stone, który jest na uboczy wraz ze swoimi dziwnymi przyjaciółki. 
 Spotykając kilkakrotnie Maxa w lesie dziewczyna wyczuwa, że chłopak posiada jakiś sekret, którego nie chce wyjawić.
 Po pewnym czasie zaczynają ze sobą chodzić. Przyjaciel Stone'a, Aki grozi bohaterce, by nie spotykała się ze swoim chłopakiem. 
Jednak dziewczyna ignoruje jego groźby i kilka dni potem idzie za Maxem w lesie, szpiegując go. Outsider zobaczywszy nastolatkę zrywa z nią. 
 Jednak Margo nie daje za wygraną i następnej pełni znów szpieguje swojego byłego. Wtedy dowiaduje się prawdy. Jakiej? Dowiecie się po przeczytaniu książki.


  Byłam ciekawa tej książki, ponieważ nigdy nie czytałam żadnego  dzieła Katarzyny Bereniki Miszczuk. W powieści podobał mi się niecodzienny pomysł fabuły książki, interesujące postacie (Ivette  górą!). Ciekawe jest jak dziewczyna potraktowała Petera. 
 Jednak bohaterka była przeciętną postacią, której nie zaliczam do ulubionych w tej książce. Język za to był bardzo oklepany i widać było, że pisała tą książkę osoba niedoświadczona, choć podziwiam ją, ponieważ napisała ten debiut w wieku 15 LAT. 
Ocena- 7/10 

Tytuł: Wilk
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Rok wydania: 2013 (czytałam nową wersje)
Numer wydania: 1
Liczba stron: 304
Cykl Wilk:
1. Wilk
2. Wilczyca

3 komentarze:

 1. Witaj!
  Chciałabym serdecznie zaprosić do udziału w moim autorskim czytelniczym wyzwaniu pt. KLUCZNIK.
  W skrócie - polega ono na czytaniu książek posiadających zaproponowane comiesięczne kluczniki, czyli hasła-klucze.
  Szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/03/wyzwanie-czytelnicze-klucznik.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć. Czytałam książkę "Wilk", teraz poluję na Wilczycę.
  Czy mi się podobała? No cóż, pisała prostym językiem, to muszę przyznać, ale można było się pośmiać, zwłaszcza sytuacja Maxa na basenie i "antypoślizgowych" płytkach była świetna. ; D

  ~Ridle

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy